Jdi na obsah Jdi na menu
 


Licomělická Lávka pravidla

Seznámení s Lávkou a její pravidla

Dobrý den 

Rád bych vás obeznámil s pravidly Licomělické Lávky která už se stala za ty dlouhé roky naší milou tradicí 

Lávka je 24 metrů dlouhá a cca 25 cm široká a podpírá ji 6 kovových stojek tím je zajištěna její jakási stabilita ale samozřejmě ne úplná kdo už na ní někdy stál tak ví že nějaký ten výkyv má a jednotlivé fošny lehce propružují tím ne stává zajímavou překážkou ke zdolání na však nezdolnou 

Na lávce se konají tři disciplíny a každá má své specifikum dvě jsou stále a třetí čas od času obměňujeme Kolo a Trakař jsou dvě pevné disciplíny které se jezdí od začátku vzniku lávky a pak je tu třetí kterou čas od času obměníme jako první byl válení sudu přes lávku pak následoval kix box dallas sumo, následně mastná kláda a jako poslední je dallaský trojboj 

Kolo: Jedná se o disciplínu u které je důležitá rozvaha trpělivost a dobrá rovnováha protože vyhrává ten kdo přejede lávku v co nejpomalejším čase (rekord v této disciplíně je 31 vteřin) Tato disciplína se jede dvoukolově a bere se lepší čas

Trakař: Jedná se o disciplínu která vyžaduje rychlost přesnost a soustředěnost jelikož u této disciplíny vyhrává ta dvojice která překoná lávku v co nejkratším čase (rekord lávky v této disciplíně je 7 vteřin)  Tato disciplína se jede dvoukolově a bere se lepší čas

Dallaský trojboj: Jedná se o novou disciplínu která vyžaduje všestranost vytrvalost a rychlost skládá ze tří různých  disciplín jako je to u triatlonu  Tato disciplína se jede jednokolově 

1. Plavání:    Celá disciplína začíná plaváním start je u stavidla po odstartovaní závodník přeplave nádržku od stavidla k protějším schodům kde vylézá z vody a přebíhá k lávce ke kolu

2. Kolo:   Když závodník přiběhne k připravenému kolu tak se snaží po lávce ujet co nejdelší vzdálenost nejlépe ji přejet, jestliže spadne do vody tak pokračuje ke konci lávky plaváním tam vyleze z vody 

3. Běh:   Jakmile se závodník dostane na druhou stranu lávky buď celým přejetím sesedá z kola nebo doplaváním neujetého zbytku lávky a vylezení z vody tak běží přes lávku do cíle když spadne z lávky může znovu vylézt na lávku nebo doplavat na konec lávky kde ale musí vylézt z vody ven  čas se zastavuje až když závodník stojí na břehu na kraji lávky kde je stanoven cíl 

 

Kolo a trakař jsou připraveny od pořadatele ( kola jsou připravena dvě závodník si sám zvolí na kterém absolvuje závod)

 
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Návštěvy

TOPlist


Archiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31